Испания

Барса не вкара гол на третодивизионен тим на старта за Купата (видео)

28 октомври 2015 | 23:24 - Обновена
Носителят на Купата на краля Барселона завърши 0:0 като гост на третодивизионния Вияновенсе в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля. "Лос блаугранас" не приличаха на себе си, като в стартовата 11-орка имаше момчета от дублиращия тим като Гумбау, Сержи Сампер и Каптум.

Вияновенсе - Барселона Луис Енрике заложи почти изцяло на резерви и момчета от филиала. Мунир Ел Хадади и Сандро Рамирес поведоха "синьо-червеното" нападение, а най-вероятно Адриано Корея също получи атакуващи функции.

Вияновенсе - Барселона През първата част я нямаше очакваната разлика в играта на двата тима. Домакините не сваляха гарда и също нерядко атакуваха към Жорди Масип. В 17-ата минута Гумбау стреля опасно и топката премина в близост до гредата. В 31-ата Мунир Ел Хадади пропусна страхотен шанс. Тимът от Сегунда "Б" беше много близо до попадение в 41-ата минута, когато след корнер Калатравера уцели греда. В 33-ата пък опасен шут на Куро мина над гредата.

Вияновенсе - Барселона През второто полувреме играта не се промени особено. Головите положения бяха изключително рядко събитие. "Зелените" играеха плътно прибрани и каталунците не намираха пространства за опасни акции. Вияновенсе имаше страхотна възможност в 79-ата минута, ала Пахуела, оставен сам в наказателното поле, шутира неточно. В 86-ата вратарят на домакините Фуентес изби след удар с глава на Марк Бартра.

Вияновенсе - Барселона Реваншът е през декември.

Барселона: Масип; Дъглас, Бартра, Вермален, Матийо; Сержи Сампер, Гумбау, Каптум (63 - Айтор); Сандро, Мунир, Адриано