Дортмунд и Леверкузен с гръмки победи за Купата на Германия (видео)

Отборите на Борусия (Дортмунд) и Байер (Леверкузен) преодоляха безпроблемно втория кръг за Купата на Германия след убедителни успехи. Вестфалци смачкаха с 7:1 гостуващия Падерборн на Щефан Ефенберг, докато "аспирините" отнесоха като гост с 6:0 Виктория (Кьолн). В първия мач за отбелязване е вратарският подарък, с който гостите откриха резултата. Във втория трябва да отличим Хавиер Ернандес - Чичарито, който вкара две попадения.

"Жълто-черните" започнаха активно и на няколко пъти притесниха вратата на гостите. В 15-ата минута Шинджи Кагава завърши продължителна акция с нисък удар от дузпата - уловен от вратаря. В 21-ата стражът на вестфалци Роман Бюрки направи истински подарък на съперника. Вратарят задържа ненужно топката с крака и допусна Сръджан Лакич да протегна крак и да насочи в мрежата - 0:1.

Домакините набързо обърнаха развоя на мача. В 25-ата минута топката беше отнета, а Адриан Рамос беше изведен с дълъг пас сам срещу вратаря, след което финтира стража и насочи в мрежата - 1:1. Пет минути по-късно нападателят асистира на Гонсало Кастро, който от десетина метра направи вратаря безпомощен след втори гол. В 43-ата Кагава отбеляза красиво попадение след двойно подаване в наказателното поле и технично копване над вратаря - 3:1. След почивката Борусия отбеляза още две попадения. В 54-ата минута Илкай Гюндоган реализира дузпа. Четири минути по-късно Гонсало Кастро направи 5:1 след подаване на Гюндоган. В самия край Лукаш Пишчек (87) и Хенрих Мхитарян (89) затвърдиха гръмката победа.

В същото време в Кьолн Леверкузен си поигра с нискоразредния тим. Юлиан Брант откри резултата в 15-ата минута, а в рамките на три минути Карим Белараби (35) и Чичарито (38) оформиха класиката. Мексиканският стрелец добави нов гол в 54-ата минута. В края Щефан Кислинг (80) и Владлен Юрченко (83) вкараха още голове.

Борусия (Дортмунд) - Падерборн - 7:1
0:1 - Лакич (21)
1:1 - Рамос (25)
2:1 - Кастро (30)
3:1 - Кагава (43)
4:1 - Гюндоган (54)
5:1 - Кастро (58)
6:1 - Пишчек (87)