Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:1

Поми (Казалмаджоре) изненада и удари с 3:2 световните шампионки нв ШЛ

Шампионската лига при жените започна с голяма изненада, след като в първи мач от група С европейските и световни шампионки от турския Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул) допуснаха домакинско поражение с 2:3 (22:25, 18:25, 25:13, 27:25, 11:15) от италианския Поми (Казалмаджоре).

При това, успехът на шампионките на Италия можеше да бъде и по-изразителен, ако не бяха пропилени три мачбола в четвъртия гейм.

Най-резултатна в срещата бе привлечената през лятото в Истанбул млада сръбска националка Тияна Бошкович, която се разписа с 26 точки (2 аса, 5 блокади), но процентът й в атака (33 %) показва слабите два първи гейма.

За отбора на Поми добър мач направи германката Маргарета Кожух с 22 точки 38 % в нападение), а американката Лоурън Гибемейер добави 12 (5 блокади, 47 % в атака).

В другия мач от тази група днес (28-октомври) полският Хемик (Полице) е домакин на чешкия Агел (Простейов) от 19:00 ч б.в.