Мач от Шампионска лига с дъх на Марица (Пловдив)...

Група F на Шампионската лига при жените започна с мач между френския Рошвил (Льо Кане) и румънския ЦС Волей Алба (Блаж). Мач, който противопостави две български национални състезателки, тръгнали от Марица (Пловдив) - Мира Тодорова и Силвана Чаушева.

С победата се поздрави румънският отбор - 3:1 (25:20, 25:20, 16:25, 25:17) пред 870 зрители в залата в Льо Кане. Двете българки обаче не бяха в титулярните състави на отборите си.

Мира Тодорова влизаше като резерва в първия, втория и четвъртия гейм за изпълнение на сервис, но не успя да запише точка. Силвана Чаушева също влизаше за начален удар в третия гейм, но и тя не направи точка.

С 19 точки най-резултатна бе аржентинската нападателка на ЦС Волей Алба - Летисия Боскачи (2 аса, 2 блокади, 41 % в нападение). За домакините Елизабет Феделе направи 18 (3 блокади, 33 % в атака).

В другия мач от групата италианският Нордмеканика (Пиаченца) приема руския Динамо (Москва) на 29-ти октомври от 21:30 ч б.в.