Левски се разправи с Несебър за 28 минути и е на 1/4-финал, младок блести с два гола (видео + галерия)

Отборът на Левски победи с 3:1 Несебър като гост в днешния мач от 1/8-финалите за Купата на България и по този начин продължава напред в надпреварата. С две попадения се отличи младият талант на "сините" Божидар Краев (13,28) и един гол добави Мигел Бедоя (26). Точен за домакините бе Костов (32).

Несебър - Левски 1/8 финал за Купата на България
През първата част Левски надигра напълно своя опонент и реши изхода на двубоя. Съвсем логично през второто полувреме възпитаниците на Стойчо Стоев намалиха оборотите и темпото доста спадна.

В 4-ата минута Умар Диаби имаше добра възможност да отбележи, но стреля леко и не създаде проблем на стража на домакините Андонов.

Първото попадение в срещата реализира Божидар Краев в 13-ата минута, след центриране на Диаби.

В 24-ата минута третодивизионният тим показа своите зъби. Цветомир Цонков се възползва от остро центриране и отправи изстрел с глава, който донесе главоболия на Боян Йоргачевич, който в крайна сметка се хвърли и предотврати опасността.

В 26-ата минута Мигел Бедоя увеличи аванса на "сините" с красив гол, който падна след топовен удар от границата на пеналта.

Две минути по-късно Краев сложи точка на спора, вкарвайки за 0:3. Талантът бе изведен от Де Нойер отдясно и с прецизен шут по диагонала не остави шанс на вратаря на домакините.

В 32-ата минута капитанът на тима от курортния град Николай Костов намали на 1:3, след прецизно изпълнен пряк свободен удар.

Втората част започна с опасна ситуация пред вратата на Несебър. Краев бе на крачка от хеттрик, но в последния момент бранител на домакините се намеси и изби в корнер. Темпото на игра не бе особено високо и двата тима трудно стигаха до голови положения.

Аматьорският тим отговори чрез Цонков, който стреля с глава, но за късмет на гостите топката профуча на сантиметри от гредата.

В 80-ата минута Бедоя отправи топовен шут към вратата на Несебър, но вратарят Андонов бе заел добра позиция и спаси.

В 88-ата минута Краев пропусна сам срещу вратаря и не успя да запише хеттрик.

Преди това Цончев имаше възможност да вкара, но от удобна позиция стреля твърде слабо.