Нефтохимик пречупи Монтана с 3:0 на старта на Суперлигата

Волейболистите на Нефтохимик 2010 (Бургас) направиха изключително добър старт в Суперлигата на България, след като надделяха у дома над Монтана с 3:0 (25:20, 25:20, 25:23) в мач от 1-ия кръг, игран в местната зала "Младост".

Така бургазлии записаха 3 точки в актива си от трудния мач и дадоха заявка още от началото, че ще бъдат един от основните претенденти за челото през този сезон. В следващия кръг Нефтохимик гостува на ЦСКА, а монтанчани са домакини на Пирин (Разлог). Мачовете са в неделя (1 ноември) съответно от 18,00 и 17,00 часа.

Срещата противопостави два от най-опитните отбори в елитната ни група, като предварителните очаквания баха за здрава битка и интрига. Домакините, водени от новия си треньор Петър Дочев, обаче, не позволиха това да се случи, като показаха стабилна и мотивирана игра в дебютния мач. През първите два гейма бургазлии диктуваха развоя, като водеха в резултата през цялато време, а във втората част дори стартираха и с разгромното 8:2. Едва в третия гейм монтанчани загатнаха на какво са способни и за своя потенциал, който за тяхно съжаление остана неразкрит. След като домакините водеха със 17:14 гостите стопиха пасива и изравниха играта при 17:17. Последва оспорвана игра, която специалистите очакваха да се случи още от начало. Бургазлии, обаче, устояха на закъснелите атаки на противника и запазиха концентрация, като затвориха гейма в своя полза при 25:23 и взеха крайната победа с 3:0.