Обзор на III кръг на НБЛ

Третият кръг на НБЛ бе белязан от едва един домакински успех - Балкан надделя категорично над Ямбол със 116:70. Черноморец (Бургас) постигна първата си победа за сезона, печелейки в Пловдив срещу Академик Бултекс 99 със 103:100, шампионите от Лукойл Академик се справиха в Стара Загора срещу Берое с 93:65, а Черно море Порт Варна победи Левски в столицата с 88:75. Рилски спортист също записа първи успех, след като триумфира с 84:72 като гост на Спартак в Плевен.

Балкан (Ботевград) продължава без загуба в НБЛ. Възпитаниците на Влада Вукойчич нанесоха трета последователно поражение на Ямбол, печелейки по убедителен начин у дома - с 46 точки разлика. Цифровото изражение на третата поредна победа на ботевградчани бе 116:7-, а Николай Върбанов бе най-резултатен с 20 точки. Мартин Маринов наниза 17 за само 17 минути игра, а Сет Джаксън дебютира за “зелените” с 16 точки за 21 минути. Всички 12 баскетболисти на домакините успяха да реализират поне по един кош от игра. За Ямбол Денис Агре изигра силен мач с 20 точки и 9 борби, докато Боян Радетич се включи с 12 точки от пейката.

Черно море Порт Варна се съвзе от домакинското поражение срещу Спартак (Плевен) по най-добрия възможен начин, постигайки успех срещу Левски като гост. “Моряците” надиграха “сините” по всички показатели и заслужено се поздравиха с победата в зала “Триадица” - 88:75. Всички баскетболисти от стартовата петица на Черно море завършиха с двуцифрен точков актив, като над всички бе Станислав Цонков със 17. Ангел Нацкин пък направи перфектно включване като резерва с 16 точки за 16 минути. Павел Иванов вкара 19 за Левски, докато Александър Янев и Тайлър Лейзър завършиха съответно с 15 и 13 точки. Илия Милутинович пък разочарова за пореден път и се отчете с едва 6 точки и 2 борби.

Шампионът Лукойл Академик продължава победния си ход в НБЛ. Третият пореден успех на “студентите” дойде в Стара Загора, където те не оставиха особени шансове на местния Берое, чийто треньор е един от бившите наставници на Лукойл - Любомир Минчев. Баскетболистите на Тони Дечев спечелиха убедително с 93:65 преди първата си среща от европейските клубни турнири. Димитър Димитров вкара 18 точки и направи 6 асистенции за победата, а Желко Шакич остана с 16 точки и 9 борби. За заралии Остън Барнс се отличи с 13 точки.

Рилски спортист дочака първата си победа за сезона, след като записа две последователно поражения в първите си два двубоя. Самоковци надделяха с 84:72 като гости на Спартак, като това бе първа загуба за плевенчани от началото на кампанията. Йордан Бозов реализира 19 точки за Рилецо, а Франк Търнър и Кори Петрос се отличиха с по 16. Златин Георгиев пък завърши с 13 точки, 7 асистенции, 4 борби, 4 отнети топки и 1 чадър. Урош Величкович бе най-добър за Спартак с 25 точки, Самуел Франсис добави 15, а Милован Савич - 13.

Бургаският Черноморец се поздрави с първи успех от началото на сезона. “Акулите” спечелиха със 103:100 като гости на Академик Бултекс 99 в Пловдив, а в основата на победата бяха главно български играчи. Константин Коев поведе своите с 33 точки, 6 борби и 4 асистенции, а Боян Тенев реализира 20 точки и овладя 6 борби. Емил Бинев се отличи с 19 точки и 5 борби. Бошко Йовович бе над всички за пловдивчани с 27 точки и 11 борби, а Васил Михайлов реализира 21 точки и овладя 7 борби.

Колаж: Графика ООД