Стела Енева с втори медал от Световното за хора с увреждания

Добрите новини от Световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания в Доха (Катар) продължават с пълна сила. След като преди няколко дни спечели титлата в тласкането на гюле, днес Стела Енева се окичи с още един медал от планетарния форум за хора с увреждания. Родената във Варна атлетка спечели сребро в мятането на диск в клас F57 с постижение от 32.25 метра. Титлата извоюва представителката на Алжир Насима Саифи с 34.31 м, а трета се нареди ирландката Орла Бари с 29.82 м.

България имаше още една представителка във финала на диск в клас F57. Иванка Колева завърши девата с личен рекорд за сезона от 20.84 м.

Вчера Мустафа Юсеинов стана световен шампион в хвърлянето на копие в клас F55, а преди няколко дни Даниела Тодорова се пребори за бронзово отличие в клас F55 в тласкането на гюле при дамите.

Снимка: Getty Images/Guliver