Шокиращ резултат с българско участие в Кипър (видео)

Шампионът на Кипър АПОЕЛ (Никозия) постигна разгромна победа с 9:0 срещу Неа Саламина и увеличи преднината си в класирането. Титуляр за домакините беше българският нападател Димитър Макриев, но неговите усилия не спасиха тима му от позорната загуба.

Началото на головата фиеста постави Гиоргиос Ефрем още във 2-ата минута, а в 21-ата Семир Стилич покачи на 2:0. До почивката Драган Заркович си заби автогол, а точен за АПОЕЛ беше и Томас де Виченти. Нападателят на шампионите се разписа още веднъж през второто полувреме, когато два гола вкара и Фернандо Кавенаги.

Именно Кавенаги е начело в листата на стрелците в кипърското първенство. Аржентинската звезда има 12 гола, а Макриев е 4-и с 5 попадения.

Въпреки тежката загуба, Неа Саламина се представя над очакванията и заема 6-о място във временното класиране. АПОЕЛ има 22 точки от 8 кръга и води с 3 точки пред втория АЕЛ (Ларнака).