Моуриньо може да е на трибуните и за дербито с Ливърпул

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо може да бъде лишен от правото да ръководи своя тим и за дербито срещу Ливърпул идния уикенд, след като ФА повдигна поредно обвинение за невъздържано поведение срещу Специалния. Португалецът, който обжалва последната си санкция в размер на 50 000 паунда и един мач лишаване от правата си да ръководи своя отбор, бе изпратен на трибуните от рефера Джонатан Мос при загубата на "сините" от Уест Хам (1:2) на "Болейн Граунд" в събота. Сега неговата санкция може да бъде допълнително увеличена заради натрупването на неспортсменски прояви от страна на Моуриньо.

"Жозе Моуриньо има повдигнато обвинение за невъздържано поведение и език и/или държание спрямо официални лица във или около съблекалните по време на почивката на двубоя между Уест Хам и Челси. Треньорът от щаба на Челси Силвино Лоуро също има повдигнато обвинение за невъздържано поведение, което доведе до отстраняването му от техническата зона в 45-ата минута на мача", се казва в официалното съобщение на ФА.

Моуриньо и неговият помощник могат да отговорят с гледната си точка до 18.00 часа местно време в четвъртък 29 октомври.