Джаксънвил най-после с победа на „Уембли“

След два неуспешни опита Джаксънвил най-после спечелиха на „Уембли“. Мач №13 в историята на “NFL International Series” се оказа щастлив за „ягуарите“, които се прибират във Флорида с победа 34:31 срещу Бъфало.

Абсурдна поредица от събития в началото на втората четвърт донесе солиден аванс на Джаксънвил. „Домакините“ отбелязаха три тъчдауна в рамките на 107 секунди. Алън Робинсън се разписа в първата минута, три разигравания по-късно куотърбекът на Бъфало И Джей Мануел изгуби фъмбъл, върнат от Крис Клемънс шест ярда за тъчдаун, а веднага след това Телвин Смит пресече пас на Мануел и пробяга 26 ярда до ендзоната на „бизоните“.

За да бъде купонът пълен и следващата серия на гостите завърши с интерсепшън. Този път на Пол Послушни, а усилията му бяха материализирани от новобранеца Ти Джей Йелдън за 27:3.

Последваха 28 безответни точки за Бъфало, като апотеоз бе 44-ярдовия тъчдаун след пресечен пас на Кори Греъм. Но денят принадлежеше на Джаксънвил. 2:25 мин. Преди края Бортълс метна 31-ярдов пас към Алън Хърнс, който се приземи точно отвд пилона за победните точки.

Мачът ще се запомни и с втората най-многобройна публика на двубой от НФЛ на „Уембли“. 84 021 зрители бяха на трибуните, а сред тях и милионният на “NFL International Series”. Щастливецът получи доживотен билет за мачовете на Джаксънвил в Лондон, които според новия договор ще продължат поне до 2020 г.