Неудържим ПСЖ се разправи със Сент Етиен (видео)

Пари Сен Жермен продължава похода си към нова титла в Лига 1. Тази вечер столичани надиграха с категоричното 4:1 Сент Етиен в домакинството си от 11-ия кръг и записаха 5-та поредна победа на сметката си и общо 9-та от началото на сезона. Лейвин Курзава в 23-ата, Единсон Кавани в 48-ата, Златан Ибрахимович в 67-ата и Лукас Моура в 87-ата минута отбелязаха попаденията за домакините на "Парк де Пренс". Марко Верати пък си отбеляза автогол в 73-ата минута.

Всъщност обаче резултатът донякъде лъже, защото и играчите на Сент Етиен имаха своите положения, но Кевин Трап се отличи с някои много добри намеси на вратата си.

ПСЖ откри резултата в 23-ата минута, когато Курзава бе изведен отляво в наказателното поле и с удар под плонжа на вратаря прати топката в мрежата. В 48-ата минута Ибрахимович овладя една дълга топка зад защитата на Сент Етиен, напредна и пусна успореден пас за Кавани, който отблизо бе точен за 2:0. Третият гол за домакините дойде в 67-ата минута, когато пък след една бърза контраатака Кавани изведе Ибрахимович на стрелкова позиция и той не сгреши за 3:0.

В 73-ата минута парижани сами върнаха един гол, като при едно разбъркване в наказателното поле топката бе изчистена от защитник, но Верати с ефектно изпълнение от воле я насочи в собствената си врата. Италианецът обаче се реваншира в 87-ата минута, когато центрира чудесно за Лукас Моура, а той засече кълбото във вратата за крайното 4:1.

Така ПСЖ продължава да води убедително във временното класиране с актив от 29 точки и цели 7 повече от втория Анже. Сент Етиен пък остава на 5-ото място с 19 точки в актива си.