Игуаин герой за четвърта поредна победа на Наполи (видео)

Отборът на Наполи все повече набира скорост. Тази вечер тимът на Маурицио Сари записа четвърта поредна победа в актива си в Серия "А", като надигра с 1:0 Киево в гостуването си във Верона. Отново герой за гостите бе аржентинецът Гонсало Игуаин, който отбеляза единствения гол в мача в 59-ата минута, а освен това удари и две греди и изпусна още няколко добри положения. Така неаполитанците вече 8 поредни мача не са усещали вкуса на поражението.

Наполи бе по-активният отбор през първото полувреме и още в 9-ата минута Хосе Кайехон излезе на стрелкова позиция в наказателното поле, но ударът му бе спасен от вратаря. По-малко от минута след това обаче гостите също имаха прекрасна възможност за гол. Симоне Пепе открадна една топка в средата на терена, напредна и подаде чудесен пас за Кастро, който обаче сам срещу вратаря не успя да порази вратата.

Гостите обаче продължиха да действат много по-активно и в 22-ата минута Гонсало Игуаин бе изведен хитро от Марек Хамшик, след което стреля, но вратарят се намеси и отрази топката, като и гредата помогна на домакините да не се стигне до гол. В 29-ата минута отново Игуаин стреля опасно, но над вратата, а в 31-ата минута нов негов изстрел за втори път се отби от гредата. В 40-ата минута и Лоренцо Инсиние имаше добър шанс, но стреля неточно.

И през втората част неаполитанците стояха по-добре на терена и в 56-ата минута Инсиние отправи страхотен изстрел, но и Албано Бисари показа класа и с великолепен плонж спаси. В 59-ата минута обаче логичното се случи и гостите излязоха напред в резултата. Инсиние пусна чудесен пас за Игуаин в наказателното поле, а той със силен удар от движение заби кълбото под напречната греда за 0:1, като това бе неговия 7-ми гол в първенството от началото на сезона.

Две минути по-късно аржентинецът можеше да реши всичко в мача, като отново бе изведен на стрелкова позиция, но стреля над вратата. След това и Кулибали проби опасно и шутира, но в ръцете на вратаря.

В 78-ата минута Игуаин имаше поредния шанс в мача, като този път стреля над вратата. В 80-ата минута пък домакините претендираха за дузпа за игра с ръка на Игуаин, но не получиха такава. В добавеното време пък Серджо Пелисиер пропусна чудесна възможност да донесе точката на Киево.

В крайна сметка Наполи съвсем заслужено стигна до успеха и събра актив от 18 точки, с които излезе на 2-ото място във временното класиране.