Апостол Попов с цял мач при победа на Университатя (Крайова), Вальо Илиев се контузи

Университатя (Крайова), с българите Апостол Попов и Валентин Илиев в състава си, победи с 3:0 гостуващия Динамо (Букурещ) в мач от 15-ия кръг на румънското футболно първенство. Попов игра цял мач, а Илиев беше сменен в 39-ата минута от Андрей Думитрас. Третият българин в тима Христо Златински остана извън групата за двубоя.

За домакините две попадения отбеляза Таер Файед Ал Бауаб в 13-ата и 63-ата минута, а един гол реализира Силвиу Банку в 65-ата минута.

Университатя (Крайова) се изкачи на шесто място в класирането с 22 точки, а Динамо е на пета позиция с 24 точки.