Спортинг размаза Бенфика в дербито на Лисабон (видео)

Отборът на Спортинг (Лисабон) разби с класическото 3:0 градския съперник Бенфика в големия сблъсък помежду им от 8-ия кръг на първенството на Португалия. "Лъвовете" сломиха "орлите" като гост на стадион "Луш", като отбелязаха и трите попадения през първата част на двубоя.

Резултатът за Спортинг откри Теофило Гутиерес още в 9-ата минута. След това Ислам Слимани удвои в 21-ата, а Брайън Руис оформи крайното 0:3 в 36-ата минута на мача.

С този успех Спортинг излезе начело във временното класиране с 20 точки в актива си, докато Бенфика продължава да крета в средата на таблицата на 8-ото място с 12 точки, но и мач по-малко.