Атлетико съсече Валенсия и диша във врата на лидерите (видео+галерия)

Отборът на Атлетико Мадрид надви с 2:1 Валенсия в дуел от деветия кръг на Примера дивисион, игран пред 51 079 зрители на "Висенте Калдерон". Джаксън Мартинес (32) и Яник Ферейра Караско (40) отбелязаха в полза на домакините. Пако Алкасер върна един гол от дузпа в 72-ата минута. С успеха Атлетико се изкачи на третата позиция подреждането и е само на две точки от водачите Реал Мадрид и Барселона.

Диего Симеоне не изневери на налаганата схема 4-4-2, възлагайки най-атакуващи задачи на Антоан Гризман и Джаксън Мартинес. Нуно Санто реши да заложи на трима "леки" нападатели - Санти Мина, Родриго Морено и Андре Гомеш.

Атлетико - Валенсия Още в петата минута се откри чудесен шанс пред Коке. Ударът му беше париран от вратаря Хауме Доменек, а при опита за добавка се намеси Жоао Кансело. Иначе "лос че" започнаха със самочувствие и се навъртаха около наказателното поле на Ян Облак. В 22-ата минута словенският страж изби с крак много остро центриране отдясно. Стотина секунди по-късно Хосе Хименес беше оставен да стреля с глава след корнер - над гредата.

В 32-ата "лос рохибланкос" откриха резултата след двойна грешка в защитата на "лос че". Шкодран Мустафи замахна, но не изчисти топката след дълъг пас, а секунда и половина по-късно Адерлан Сантос също се провали в опита си да изрита кълбото. Джаксън напредна и с техничен удар до лявата греда направи 1:0.

Атлетико - Валенсия В 35-ата колумбийският реализатор би в тялото на вратаря след технично подаване на Гризман. След последвалия корнер Хосе Гая изби от голлинията след удар с глава на Диего Годин. В 40-ата минута Яник Ферейра Караско открадна топката на тъчлинията, стигна фронтално срещу вратата и с премерен и достатъчно силен изстрел от 20 метра матира стража на "бяло-черните" - 2:0.

Второто полувреме започна с надмощение на Атлети. В 50-ата минута домакините можеха да водят с 2:0, но стражът на валенсианци внимаваше. Коке стреля, топката се отклони от Мартинес и промени посоката си. В 53-ата минута капитанът на гостите от "Местайя" Даниел Парехо удари с лакът в лицето Ферейра Караско, а съдията реши да извади само жълт картон.

Атлетико - Валенсия В 66-ата лятната покупка от Монако опита воле в стил "Зидан", но Сантос се намеси с глава. В 68-ата отново Ферейра Караско беше във фокуса на вниманието при центриране отляво, завършено с неточен удар на Гризман. В 71-ата реферът даде дузпа за Валенсия, след като Годин легна върху Мустафи в наказателното поле. Пако Алкасер реализира хладнокръвно и намали резултата - 2:1. В 77-ата момчетата на Ел Чоло изпуснаха на два пъти в рамките на две-три секунди, след като първо Хуанфран не преодоля Хауме, а след това Фернандес Торес стреля с глава встрани. В крайна сметка Атлетико заслужено се поздрави с успеха.