ПАОК взе категорично дербито с Панатинайкос, Бербатов вкара и бе сменен

Отборът на ПАОК победи с категоричното 3:1 Панатинайкос в едно от най-големите дербита на Гърция. Възпитаниците на Игор Тудор изиграха страхотно първо полувреме, в което си осигуриха победата, отбелязвайки три гола. Българският нападател на ПАОК Димитър Бербатов започна като титуляр за своя тим и отбеляза първото попадение на сметката на отбора си. Той бе точен от дузпа в 28-ата минута. Веднага след попадението си обаче Бербо почувства болки и трябваше да бъде заменен. Въпреки неговото напускане, домакините продължиха да доминират и до края на полувремето Гари Родригес и Витор "напълниха кошницата" на Люк Стийл, който също имаше сериозна вина за попаденията. През втората част гостите заиграха малко по-добре и успяха да върнат един гол чрез Карелис, който също отбеляза от дузпа в 74-ата минута.

Бербатов откри резултата за своя ПАОК в дербито срещу Панатинайкос. "Десетката" на тима от Солун се разписа в 28-ата минута от дузпа. Бербо прати топката в мрежата с типичния си лежерен стил, пращайки вратаря в другия ъгъл. Веднага след изпълнението си обаче българинът почувства болки във вътрешната част на дясното бедро и трябваше да бъде заменен принудително от Димитриос Пелкас.

Три минути по-късно бившият полузащитник на Левски Гари Родригес удвои аванса на домакините. Бързоногото крило, което изработи и дузпата за 1:0, напредна отдясно, стреля и макар вратарят на гостите Люк Стийл да спаси удара му, той не се отказа и с добавка удвои преднината на ПАОК. В 41-ата минута Витор с глава направи резултата класически в полза на домакините, които изиграха великолепно първо полувреме.

След почивката гостите от Пао заиграха по-активно, но изоставането им бе прекалено голямо. Все пак в 74-ата минута и те получиха правото да изпълнят дузпа, която Никос Карелис превърна в гол за 3:1. Това обаче бе всичко, до което "детелините" стигнаха в този двубой.

Поражението е второ за Панатинайкос от началото на сезона. То ги отдалечи вече на шест точки от лидера Олимпиакос, който преди седмица нанесе поражение на ПАОК на "Тумба". Бербатов и неговите съотборници пък се изкачиха до четвъртата позиция с 14 точки в актива си. Срещата имаше ключово значение за върха в класирането на гръцката Суперлига.