Сигал Прищина с победа в Косово, Маринов с 6 точки и 5 борби

Шампионът на Балканската лига Сигал Прищина постигна победа като гост на Бакшими с 67:55 (21:14, 16:23, 14:9, 16:9) точки в среща от шестия кръг на първенството на Косово по баскетбол за мъже. Българският баскетболист Станимир Маринов изигра добър мач за Сигал и завърши с 6 точки, 5 борби, 1 асистенция и 1 чадър за 23 минути като титуляр. За Сигал Прищина това беше четвърта поредна победа. Отборът на Херне победи като гост Фрайбург с 81:68 точки в среща от шестия кръг на женското баскетболно първенство на Германия. Българката Радостина Славова-Нанева бе на терена 32 минути като титуляр за Херне и завърши с 11 точки, 7 борби и 1 асистенция. Херне е на трето място с класирането с 5 успеха и 1 поражение.