"Вълците" превзеха Флоренция и първото място в Серия "А"

Отборът на Рома е новият лидер в Серия "А". Тимът на Руди Гарсия свали от първото място Фиорентина, след като спечели дербито с 2:1 на "Артемио Франки". Бившата звезда на "виолетовите" Мохамед Салах още в 6-ата минута укроти ентусиазма на препълнените трибуни с красив гол. Жервиньо пък удвои в 34-ата минута. Домакините пропуснаха няколко чисти положения, но така и не успяха да върнат попадение в мрежата на гостите до 94-ата минута, когато Кума ел Бабакар оформи крайното 1:2. В 88-ата минута Салах получи жълт картон за фаул, а секунди по-късно за реплика към Даниеле Орсато бе пратен под душовете.

Четвъртият пореден успех изведе "вълците" на върха с 20 точки, докато момчетата на Пауло Соуза останаха втори с 18 точки след второ поредно поражение в калчото. Толкова точки имат още Интер и Лацио.

Двубоят започна отлично за "джалоросите" в чиито редици се завърна Един Джеко. Салах бе точен с хубав удар от 18 метра след заучено положение на ъглов удар. Бившият играч на Челси обаче не отпразнува попадението си от уважение към своите миналогодишни тифози, които обаче го посрещнаха с мощни освирквания. Попадението бе негово пето в тази кампания.

Никола Калинич пропусна страхотен шанс да изравни в 16-ата минута, а при отлична контраатака в 34-ата минута Рома поведе с 2:0. Алесандро Флоренци намери Жервиньо, който пробяга с топката близо 70 метра и вкара своя четвърти гол за сезона. До края на първата част домакините пропуснаха да върнат един гол, а в 56-ата минута по чудо Марлем Пянич не направи 3:0.

Последваха три сериозни пропуска на "виолетовите", които върнаха гол буквално 10 секунди преди края на двубоя чрез Бабакар. Три минути по-рано Салах пък си изпроси за 20 секунди два жълти картона и напусна терена с освиркванията на 30 000 тифози на Виола.

Загубата бе първа за Фиорентина на "Франки" в Серия "А" от април, когато отстъпи с 1:3 от Каляри. Тимът имаше седем поредни победи в първенството, а в последните шест мача пред своите тифози не бе допускал гол. Играчите на Гарсия пък са най-резултатният тим в калчото с 22 гола.