Лошата серия на Виляреал продължава

Доскорошният лидер в Примера дивисион Виляреал не победи в трети пореден мач, след като днес направи вяло 0:0 при гостуването на опашкаря Лас Палмас в двубой от деветия кръг. Срещата на Канарските острови предложи много малко интересни мигове и разочарова с липсата на динамика и напрежение пред двете врати. "Жълтите" на Марселино Гарсия Торал вече изостават с четири точки от водача Реал Мадрид.

През първата част зрителите на "Гран Канария" така и не видяха истинско голово положение. Двата тима разочароваха с припряната си и бавна игра. В 11-ата минута Бруно Сориано не беше точен с глава след корнер, а Саму Кастийехо шутира прекалено високо в 19-ата минута.

След почивката ситуацията на терена не се промени особено. Двамата вратари скучаеха. Алфонс Ареола направи две спасявания в средата на полувремето. Най-добрият шанс дойде в 80-ата минута, когато Даниеле Бонера спря Серхио Араухо преди нанесе удар от непосредствена близост.

Снимка: "Марка"