Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16) 2:0

Преобразеният Мьонхенгладбах се завърна в голямата игра (видео)

Шеметният възход на Борусия (Мьонхенгладбах) след петте поредни загуби на старта на сезона в Бундеслигата продължи с пета последователна победа, с което отборът вече е само на 2 точки от евротурнирите. Този път жертва падна Шалке 04, който си тръгна победен с 3:1 в заключителния двубой от кръга.

Няколко дни след силната игра срещу Ювентус в Торино в мач от Шампионската лига, завършил 0:0, Борусия показа отново мъжество и изтръгна много ценен успех срещу третия във временното класиране.

В 32-ата минута домакините спечелиха дузпа, след като Денис Аого препъна Юлиан Корб. Ларс Щиндъл стреля от бялата точка, Ралф Феерман спаси, но при добавката бившият капитан на Хановер 96 не сгреши - 1:0.

"Миньорите" изравниха минута преди почивката противно на развоя на събития. Тогава преотстъпеният от Челси защитник Андреас Кристенсен покри засадата и веднага след това отклони топката в собствената си врата - 1:1.

Съставът от Мьонхенгладбах продължи обаче да доминира и Феерман отново се намеси успешно след удар на Щиндъл в 59-ата минута. Секунди след това Саша Рийтер спаси с корем точно на голлинията.

Едва малко по-късно дойдоха най-силните моменти за Шалке 04, като дейно участие в тях взе бившият бранител на Лудогорец Жуниор Кайсара. Днес обаче бразилецът действаше като десен полузащитник, с което имаше още повече свобода да атакува. В 62-ата минута той беше много близо до реализирането на гол-шедьовър от воле, но Ян Зомер закова кълбото. В 64-ата минута Франко ди Санто майсторски овладя и стреля, но вратарят на домакините отново съумя да парира. След още две минути Кайсара подаде към Ди Санто, който обаче засече неудобно с коляно и Зомер пак си отдъхна.

Тези пропуски на "кралскосините" се оказаха решаващи, защото в 70-ата минута Ибрахима Траоре елегантно се справи с Жоел Матип и спечели нарушение точно пред наказателното поле. При последвалото изпълнение Рафел закова топката в десния ъгъл на отличния до момента Феерман - 2:1.

Веднага след това стражът извади пореден голов изстрел на Щиндъл.

Междувременно Кайсара отстъпи мястото си на Клаас-Ян Хунтелаар в стремежа на гостите да се спасят от очертаващата се загуба. Освен това бразилецът "висеше" с жълт картон и дори трябва да се чувства късметлия, че не беше изгонен, защото направи още две нарушения, за които можеше да отнесе официално предупреждение.

Червеният картон все пак застигна Шалке, но за брутална проява. В 80-ата минута Йоханес Гайс не прецени добре ситуацията и много грубо настъпи Андре Хаан, за което веднага беше изгонен. Футболистът на Борусия пък беше сменен.

Това предопредели изхода на срещата, защото останали с човек по-малко, "миньорите" не успяха да покрият включилия се Юлиан Корб и в 84-ата минута младежкият национал на Германия ознаменува с попадение феноменалните си изяви тази вечер.

С това обаче битката между Борусия и Шалке не приключва, защото в сряда двата отбора се изправят един срещу друг в двубой от втория кръг на турнира за Купата на Германия, като разликата е, че арена на срещата ще бъде стадионът в Гелзенкирхен.