Барса и Везенков загряха за ПАО с обрат

Барселона и Александър Везенков постигнаха трета поредна победа в испанската Лига АСВ. Каталунците постигнаха обрат при гостуването си на УКАМ Мурсия и след силно второ полувреме се поздравиха с успех с 82:74, след като повече от 30 минути бяха в ролята на догонващ в резултата. Следващата седмица на “блаугранас” им предстои тежък двубой в Евролигата срещу Панатинайкос (Атина).

Домакините от Мурсия поведоха с 15 точки разлика още през първата четвърт, водени от агресивната игра на бившия гард на Реал (Мадрид) Факундо Кампацо. Те бяха начело и на почивката, когато преднината им все още бе комфортна - 43:36. Барселона се събуди през второто полувреме и постепенно настигна съперника, а четири минути преди края поведе за първи път, след което не изпусна водачеството и надделя с 82:74.

Александър Везенков започна в стартовата петица на Шави Паскуал, като направи една асистенция, но престоя на терена едва седем минути, след като бързо натрупа четири лични нарушения и седна на пейката през третата част.

Анте Томич бе най-резултатен за победата на Барселона със 17 точки. Алекс Абринес и Пау Рибас вкараха съответно 11 и 10, докато Шейн Лавал направи силно включване от пейката с 9 точки и 3 чадъра.

Факу Кампацо и Хосе Анхел Антело реализираха по 15 точки всеки за домакините от Мурсия.

Барса е на втора позиция в класирането с 3 победи от 3 мача, докато Мурсия продължава да търси първи успех от началото на сезона и е с баланс 0-3.