Андерлехт поглежда към върха след издънка на шампиона

Шампионът на Белгия Гент не можа да оглави еднолично класирането в местната Про лига, след като изпусна аванс от два гола срещу приятната изненада на сезона Остенде. Двата тима завършиха 2:2 и продължават да делят първото място с актив от 22 точки, но третият Андерлехт има 20 и при победа в дербито срещу Брюж днес, ще излезе начело в подреждането.

През седмицата Гент изигра добър мач срещу Валенсия в Шампионската лига, но загуби с 1:2. Съставът на Хайн Ванхезебрук беше твърдо решен да се реваншира с успех срещу Остеде и поведе в 54-ата минута с попадение на Даниел Миличевич. Малко по-късно гостите изравниха, но Томас Матон вкара за 2:1 четвърт час преди края. Футболистите на Гент си мислеха, че победата не може да им се изплъзне, но в добавеното време Себастиан Сиани се разписа за Остенде и разочарова публиката на "Геламко Арена".

ГЕНТ - ОСТЕНДЕ 2:2
1:0 Миличевич (54)
1:1 Вандандриш (60)
2:1 Матон (75)
2:2 Сиани (90)