Очаквайте: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Интер отново се препъна в Сицилия, но догони лидера в Серия "А" (видео)

Интер пропусна отлична възможност да оглави еднолично класирането в Серия "А". Отборът на Роберто Манчини направи 1:1 при визитата си на Палермо и се изравни по точки с водача Фиорентина, който утре приема втория Рома в голямото дерби на 9-ия кръг.

Ивайло Чочев се появи в игра за домакините чак в последните секунди. Интер поведе с гол на Иван Перишич в 60-ата минута, но в 66-ата Палермо изравни благодарение на Алберто Джилардино. По този начин тимът от Сицилия продължи успешната си домакинска серия срещу "нерадзурите" и вече 5 години няма загуба от миланския гранд на своя "Ренцо Барбера".

Чочев беше на резервната скамейка за домакините, които разчитаха в атака на Франко Васкес и опитния Алберто Джилардино. В халфовата линия се появи ветеранът Енцо Мареска, а шведът Оскар Хильемарк бе предпочетен пред Мато Яяло.

За Интер в предни позиции действаха Мауро Икарди, Стеван Йоветич и Иван Перишич. Фелипе Мело получи почивка, а тримата в средата на терена бяха Жофри Кондогбия, Фреди Гуарин и Гари Медел. Изненадата беше включването сред титулярите на десния бек Юто Нагатомо, който преди този мач имаше записани едва 10 минути през сезона.

Домакините бяха по-добрият отбор до почивката, но така и не успяха да се възползват от положенията си пред вратата на Самир Ханданович. Словенският страж предотврати сигурен гол в началото, като боксира топката след опасно центриране на Васкес и попречи на заелия добра позиция Джилардино да открие резултата. Бившият италиански национал беше много активен и скоро след това получи нов шанс да се разпише. Той открадна топката от Жоао Миранда, но стреля неточно.

В средата на полувремето реферът Даниеле Довери показа жълт картон за симулация на Франко Васкес. Аржентинецът падна след интервенция на Кондогбия, който вече беше декориран в жълто, но съдията прецени, че нарушение няма. Интер стигна до нещо по-интересно пред вратата на Стефано Сорентино малко преди почивката, но ударът на Гуарин не попадна в целта. В друга ситуация колумбиецът претендираше за дузпа, но и този път Довери даде знак играта да продължи.

Двубоят стана по-интересен след почивката. Сорентино показа класа с великолепни спасявания след удари на Йоветич и Гуарин. Манчини усили атаката с пускането на Джонатан Биабиани, който се включи силно и именно той асистира за гола на Перишич. В 60-ата минута фрнацузинът проби по фланга след пас на Йоветич и намери хърватския анционал, който с лекота отбеляза за 0:1.

Малко по-късно обаче защитата на Интер сбърка и след удар на Васкес и двоен рикошет Джилардино успя да изравни с втория си гол за сезона. Попадението бе общо осмо за Джила срещу "синьо-черните".

До края и двата тима имаха своите шансове да стигнат до трите точки, а Интер остана с човек по-малко в 79-ата минута, когато Жейсон Мурийо бе изгонен за втори жълт картон. От статичното положение Робин Куайсон стреля в стената, а при последвалата контра Гуарин прекоси почти целия терен, но ударът му беше неточен.

Чочев замени Лука Ригони в добавеното време и дори не можа да играе с топката. Неговият отбор заема 11-о място в класирането с 11 точки.