Арсенал излезе на върха в Премиър лийг (видео)

Арсенал излезе на върха във временното класиране на Премиър лийг, след като победи с 2:1 Евертън на "Емиратс" и изпревари досегашния лидер Манчестър Сити, който утре гостува на "Олд Трафорд". Оливие Живу (36') и Лоран Косиелни (38') се разписаха за "артилеристите", а Рос Баркли (44') намали.

Арсен Венгер бе направил три промени в своя състав в сравнение с тези, които започнаха при победата на Байерн (Мюнхен) през седмицата (2:0) - Габриел Паулища, Алекс Окслейд-Чембърлейн и Оливие Жиру стартираха за сметка на Пер Мертезакер, Аарън Рамзи и Тио Уолкот. Жерард Деулофеу започна вместо Стивън Нейсмит за "карамелите".

Домакините нанесоха своя удар в рамките на две минути през първата част. В 36-ата Жиру откри резултата, след като засече с глава много добро центриране на Йозил. В 38-ата Касорла изпълни пряк свободен удар, след който сервира топката на главата на Косиелни - 2:0. И в двете ситуации Тим Хауърд не се намеси добре. Все пак гостите върнаха един гол в самия край на първата част. Това се случи с голяма доза късмет, след като неособено опасен на пръв поглед удар на Баркли рикошира в Паулища и не остави шанс на Чех.

След почивката Окслейд-Чембърлейн пропусна много добра възможност, а в 70-ата минута удар на Жиру срещна напречната греда. Няколко минути по-късно същото се случи и на противоположната врата след удар с глава на Лукаку.

В 86-ата минута Чех се намеси решаващо, след като Деулофеу бе оставен сам и от 12-13 метра просто трябваше да намери вратата, но опитният страж излезе и изби. В 90-ата минута удар на Йозил срещна гредата за трети път в този двубой.

Евертън завърши срещата с 10 човека, след като в добавеното време Гарет Бари получи втори жълт картон.

Арсенал е на върха с 22 точки - една повече от Манчестър Сити, докато "карамелите" са десети с 13.