Свети Никола удари Камено като гост

Отборът на СФК Свети Никола се завърна на победния път. След няколко двубоя без успех, играчите на Павлин Ковачев биха с 2:0 Камено като гост. Това пък бе едва втора загуба през този сезон за домакините, които до този момент заемаха четвърто място във временното класиране на „А“ Областна футболна група.

„Светиите“ успяха да открият резултата в 27-ата минута. Точен беше Асен Джамбазов. Преди попадението, пред Камено се откриха няколко възможности за гол, които обаче не успяха да материализират. Второто полувреме бе изключително оспорвано. В крайна сметка бургазлии успяха да си подпечатат победата в самия край на срещата. Голът реализира юношата на клуба Димитър Пейчев. Дебют за Свети Никола направи Янчо Тончев.

„Доволен съм както от резултата, така и от играта. Видя се, че когато играем като отбор можем да победим всеки един отбор от нашата група. Този успех го постигнахме въпреки някои странични фактори. Част от футболистите ни бяха на работа, други пък проявиха детски характер – изглежда още не могат да излязат от пубертета. Изглежда обаче, че когато сме опряни до стената, играем по-задружно и побеждаваме. Няма как да не ме радва факта, че наш юноша бележи в пореден мач. В крайна сметка заради това имаме и школа, за да изграждаме футболисти, на които да се дава път в мъжкия футбол. Поздравявам всички момчета. Мисля, че победихме напълно заслужено, но и с малко късмет, който в предишните двубои ни обръщаше гръб“, коментира за TribunaBurgas.bg наставникът на „светиите“ Павлин Ковачев.