Прокуден от Гуардиола донесе 3 т. на Херта (видео)

Херта (Берлин) спечели трудно с 1:0 гостуването си на Инголщат 04 в среща от десетия кръг на Бундеслигата и продължава да се радва на пето място в класирането. Колкото и да е странно, двата тима бяха съседи в таблицата до днес, след като новаците от Бавария също се представят сравнително силно от началото на сезона. Оказалият се ненужен в Байерн (Мюнхен) Мичел Вайзер вкара единствения гол на "Ауди Шпортпарк" след само 11 минути. Това беше и изобщо първата възможност за столичани.

Инголщат доминираше в по-голяма част от мача, но вратарят Руне Йорщайн не трепна и спаси всички опасности, като особено направи две много добри намеси в последните минути.

Херта можеше да си осигури по-спокоен завършек на срещата, но в 78-ата минута Йенс Хегелер не успя да уцели опразнената врата, след като вече беше елиминирал Рамазан Йозджан.