Николай Желязков и Александър Попов застават един срещу друг преди дългоочаквания финал между Левски и ЦСКА във волейбола

Черноморец с първа победа в НБЛ

Отборът на Черноморец (Бургас) записа първа победа през сезон 2015/16 в Националната Баслетболна Лига, след като днес се наложи при гостуването си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) със 103:100.

Най-резултатен за „Акулите” беше капитанът на тима Константин Коев, който наниза 33 точки, Боян Тенев и Емил Бинев добавиха съответно по 20 и 19 точки, а Иван Каравеев завърши с 10 точки и 10 асистенции.

Бошко Йовович отбеляза 27 точки и овладя 11 борби, а Васил Михайлов вкара 21 точки.

Баскетболистите на Черноморец започнаха по-добре двубоя, като поведоха от самото начало и запазиха лидерството до края на първата четвърт – 25:21. През втория период домакините успяха да стигнат до равенството общо три пъти, но в заключителните 60 секунди на първото полувреме Бинев, Коев и Тенев бяха точни и увеличиха аванса на гостите от Бургас – 52:45.

След почивката играта бе изключително равностойна, като след 30 минути Академик успя да намали изоставането си – 72:75, но в заключителната четвърт домакините така и не успяха да намерят начин да се доберат до пълен обрат и последния съдийски сигнал прозвуча при 103:100 в полза на Черноморец.

АКАДЕМИК – ЧЕРНОМОРЕЦ 100:103 (21:25; 24:27; 27:23; 28:28)

АКАДЕМИК: Ламбич 4, Маршавелски 13, Бачев 14, Йовович 27, Михайлов 21 (Дафинов 3, Пенев, Харт, Кьосев 16, Захариев, Кръстев 2)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Дудев 7, Каравеев 10, Коев 33, Тенев 20, Бинев 19 (Димитров 8, Тончев 6)