Лориен и Рен не се победиха в първото дерби на Бретан

Отборите на Лориен и Рен завършиха наравно 1:1 в първото дерби на Бретан от 11-ия кръг на Лига 1. "Мерлузите" откриха резултата 25-ата минута на срещата, когато Рафаел Герейро бе точен след пас на Маджид Уорис. В 67-ата минута Лориен остана с човек по-малко, след като Ламин Коне получи втори жълт картон. Минута по-късно резервата Кямил Гросицки изравни за Рен, с което донесе точката на гостите. Пет минути преди края Джовани Сио от гостите също получи втори жълт картон и остави тима си с десет човека. В последните минути и двата тима имаха по едно много чисто положение за попадение, но така или иначе резултатът остана непроменен.

Рен събра 17 точки на седмо място, докато Лориен има една по-малко и е на едно място по-надолу. По-късно днес е второто за вечерта дерби на полуострова между отборите на Анже и Гинган.