Уотфорд вгорчи юбилея на Марк Хюз в Стоук

Новакът в английската Висша лига Уотфорд изненада Стоук Сити на "Британия Стейдиъм" и му нанесе тежко поражение 0:2 в юбилейния мач №100 на Марк Хюз като мениджър на "грънчарите". "Стършелите" изиграха поредния си изключително силен тактически мач, за да стигнат до трите точки на традиционно негостоприемния стадион на Стоук.

Трой Дийни откри резултата в 43-ата минута, възползвайки се от грешка на Ерик Питерс в отбрана, за да засече центриране на Одион Игало за 0:1 и да отбележи първия си гол от началото на сезона. През втората част Алмен Абди отбеляза втори гол в мрежата на Джак Бътланд също след пас на Одион Игало. Така отбраната на Стоук Сити, която бе в основата на три поредни победи на своя отбор в английския елит, след като бе допуснала само един гол в тези три мача, този път предаде Марк Хюз и вгорчи юбилейния му мач начело на тима.

Трите точки изкачиха Уотфорд до 13-ата позиция със същия актив от точки, докато Стоук Сити е едно място по-надолу в подреждането с точка по-малко.