Аю вкара за Астън Вила, но Суонзи обърна с гол на Аю (видео)

Отборът на Астън Вила продължава с разочароващото си представяне във Висшата лига, след като допусна пълен обрат в домакинството си срещу Суонзи и загуби срещата на "Вила Парк" с 1:2. Джордан Аю откри резултата за домакините с глава в 62-ата минута, но отборът на Тим Шърууд отново не успя да задържи аванса си и допусна поражение. Гилфи Сигурдсон обаче изравни за гостите с поредното си великолепно изпълнение на пряк свободен удар през този сезон. Братът на Джорджан Аю - Андре Аю, пък донесе победата на "лебедите" с късен гол три минути преди края. Халфът пусна топката в мрежата на Брад Гузан след центриране на Кайл Ноутън и с това донесе третата победа за своя отбор от началото на сезона.

Момчетата на Гари Монк прекъснаха серията си от пет поредни мача без победа във Висшата лига, за да се изкачат на 11-а позиция с 13 точки. Шестото поредно поражение на Астън Вила пък оставя отборът на Шърууд на предпоследното 19-о място в класирането и поставя под сериозен въпрос бъдещето на мениджъра на "виланите". Бирмингамци имат само една победа от началото на сезона, като тя дойде още в първия кръг срещу Борнемут.