Зенит съсипа Анжи с 4 гола за едно полувреме (видео)

Тимът на Зенит разби с 5:1 у дома последния Анжи в мач от 13-ия кръг на руското първенство. Отборът от Санкт Петербург се развихри след почивката, когато реализира 4 гола. Артьом Дзюба (7, 67), Аксел Витсел (55), Олег Шатов (73) и Хълк (86) бяха точни за Зенит, а Иля Максимов (48) вкара гола за Анжи.

Артьом Дзюба изведе питерци напред в резултата с гол още в 7-ата минута. Нападателят бе точен с глава след центриране отляво на Хълк. Три минути след почивката обаче гостите от Махачкала изравниха резултата с много красиво попадение на Иля Максимов, който с фалцов удар от границата на наказателното поле не остави шансове на стража Михаил Кержаков.

Отговорът на футболистите на Андре Вилаш-Боаш обаче бе повече от шампионски. В 55-ата минута Хълк стреляот фаул, вратарят изби лошо и топката попадна право в Аксел Витсел, а белгийският халф с мощен шут опъна мрежата на Анжи. В 67-ата минута Дани се пребори за топката на левия фланг и центрира към Дзюба, който с глава изпрати топката във вратата на гостите за 3:1. Питерци обаче не спряха дотук. В 73-ата минута Хълк нахлу в наказателното поле на гостите и пусна топката към влезлия във вратарското поле Олег Шатов, който на празна врата нямаше никакъв проблем да реализира. Крайния резултат оформи самият Хълк 4 минути преди края. Бразилецът получи превъзходен пас с копване на топката от португалския офанзивен халф Дани и майсторски преодоля с едно движение стража Сергей Песяков преди да изпрати топката в опразнената врата.

Зенит се намира на трета позиция в класирането с 25 точки, като съкрати аванса на лидера ЦСКА (Москва) на 7 точки. "Армейците" гостуват утре на Терек. Анжи заема последното 16-о място с 8 точки.