Спартак (Пд) изгуби точки срещу Борислав

Спартак (Пловдив) не успя да победи Борислав (Първомай) на стадион "Тодор Диев" и завърши 1:1 в среща от 12-ия кръг на Югоизточната "В" група. Мачът бе от задължителните за спечелване от спартаклии, но уви това не се случи, въпреки желанието.

"Гладиаторите" бяха по-добрия отбор в срещата, като не оставиха много шансове на гостите от Първомай. Ново попълнение в отбора на Спартак се превърна и в герой, и в грешник. 20-годишният старозагорец Ивелин Монев вкара за Спартак още в дебюта си. Това стана в 25-ата минута след подаване на "арменската перла" Вахе Миракян. Така "гладиаторите" дръпнаха в резултата с 1:0. Само две минути след това обаче Александър Драшков, в опит да отнеме топката, подложи крак и футболист на гостите падна на терена, при което главният съдия отсъди наказателен удар, който предизвика недоволство у играчи и ръководство. Така или иначе резултатът бе изравнен 1:1. През първата част чисто положение с глава имаше и Николай Христозов за Спартак, но стражът на първомайци спаси.

Второто полувреме започна отново с по-добра игра на Спартак и силен натиск. Атаките се редуваха, но липсваше точният завършващ удар, което е голяма слабост на тима от старта на първенството. В 73-ата минута отново Ивелин Монев бе в центъра на събитията като изработи дузпа в полза на Спартак. Зад топката застана именно потърпевшият, но не сполучи и стражът на Борислав улови. До края натискът на "гладиаторите" стана още по-голям, а и гостите започнаха да се предават физически. В заключителните минути Александър Даков отправи много хубав удар, но вратарят отново спаси. Гостите останаха и с човек по-малко в края на срещата след получен червен картон.