Головата машина на Лудогорец няма спирка (видео)

Отборът на Лудогорец победи Монтана с 2:0 в мач от 13-ия кръг на "А" група. По този начин българският шампион се нареди на второ място във временното класиране на една точка зад Левски.

Попаденията бяха дело на Джонатан Кафу (2) и Клаудио Кешеру (75), който вече има 7 гола в елита. Това бе най-малкото, с което гостите си тръгнаха от Разград, тъй като възпитаниците на Едуард Ераносян направиха куп пропуски.

Отличен мач за Монтана направи вратарят Иванов, който спаси наглед невъзможни топки.

Първият гол отбеляза Джонатан Кафу във 2-ата минута. Крилото на "орлите" напредна отдясно и се опита да намери свой съотборник в наказателноно поле, но бранител на гостите изби. За късмет на "орлите"топката се върна при Кафу, който на празна врата опъна мрежата.

В 27-ата минута Марселиньо имаше добра възможност да увеличи аванса, но от удобна позиция стреля право в ръцете на Христо Иванов. Минута по-късно Вандерсон пропусна да донесе комфортна преднина на своя тим.

В минутите до края на първата част българският шампион продължи да натиска своя опонент, но не успя да създаде ново голово положение. Монтана изцяло заложи на защитата и рядко преминаваше центъра.

Втората част стартира със ситуация пред вратата на "орлите". В 52-ата минута Иван Минчев пробва късмета си с изстрел отдалеч, който попадна право в обсега на Милан Борян.

В 60-ата минута Монтана можеше да изравни. Керчев сгреши в наказателното поле и кълбото попадна в Йордан Тодоров, който не успя да се възползва от подаръка на бранителя на разградчани.

В 64-ата минута Натанаел проби мощно по лявото крило и върна към Клаудио Кешеру, който стреля от 10 метра, но стражът Иванов показа завиден рефлекс и предотврати чист гол.

В 75-ата минута Клаудио Кешеру вкара за 2:0, след асистенция на Кафу.

Две минути по-късно Абел Анисе пропусна сам срещу вратаря.

Минута преди края на редовното време Марселиньо пропусна на празна врата. Техничарят прати топката над напречната греда, след центриране на Джоди Лукоки.

В даденото продължение Натанаел не остана по-назад и не успя да се разпише от чиста позиция и резултатът остана непроменен.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 2:0