Гълъбинов резерва при историческа победа на Новара

Националът Андрей Гълъбинов остана резерва при историческата победа на Новара като гост над Виченца с 2:0 в 9-ия кръг на Серия Б.  Новара нямаше победа във Виченца от годините преди Втората световна война.

Гостите отбелязаха по един гол във всяко от полувремената. Първо Гонзалес откри в 14-ата минута, а в 62-ата Поли удвои със страхотен гол. Българинът влезе като тактическа смяна в последната минута на редовното време. Така Новара спечели важни три точки и вече дели 9-ата позиция с Латина, като и двата тима имат по 12. Виченца остана 11-и също толкова на брой точки. За тима на Новара това беше трети пореден успех.

Гълъбинов има два гола от началото на този сезон, които реализира в първите два кръга на първенството, а последните две срещи влезе резерва, след като преди това бе твърд титуляр.