Франция продължава във втората фаза на световното до 17 години

Европейският шампион за юноши до 17 години Франция се класира за втората фаза на Световното първенство в тази възраст, след като победи Парагвай с 4:3 във втория си мач в група F.

Петлите триумфираха през май в Бургас, а сега показаха, че отборът им продължава да се развива. те поведоха с 2:0, като парагвайците изравняваха и за 2:2, и за 3:3. Нанимато Иконе в 71-ата минута вкара за крайното 4:3, а той се разписа и за 2:0 в средата на първото полувреме. Снажният централен бранител Дайо Упамекано и Билал Бутуба също бяха точни. На вратата на Франция отново беше Лука Зидан, синът на легендата Зинедин Зидан.

Франция вече има 6 точки в групата, парагвайците са втори с 3. В другата среща от групата Сирия и Нова Зеландия не успяха да си вкарат голове и записаха първи точки.

Две равенства бяха фиксирани и в група Е, все с резултат 1:1. Русия направи този резултат срещу Коста Рика, като Серхио Рамирес откри за латиноамериканците в 71-ата минута. Нападателят на ЦСКА (Москва) Фьодор Чалов изравни в 81-ата.

Южна Африка и КНДР си размениха по една точно отбелязана дузпа, чрез Тендо Мукумела в 10-ата минута и Ким Уи-сон. Русия и Коста Рика имат по 4 точки, а другите два отбора с по 1.

снимка: Getty Images/Fifa.com