Левски едноличен лидер след дебютен гол (видео)

Отборът на Левски излезе еднолично начело в "А" група след победата с 1:0 над Черно море от 13-ия кръг. Пред няколко хиляди зрители на стадион "Георги Аспарухов" точен за първи път бе Максимилиан Карнер, който с попадението си в 44-ата минута с глава донесе 7-ия успех на столичани в шампионата.

Треньорът на Левски Стойчо Стоев направи три промени от равенството с Лудогорец (1:1). Божидар Краев бе наказан, а в лазарета са Георги Костадинов Владимир Гаджев. В тяхно отсъствие играха Радослав Цонев, Мики Орачев и Мигел Бедоя.

На вратата отново застана Йоргачевич на вратата, а Миланов, Карнер, Белаид и Минев действаха в отбрана. Бедоя и Де Ноойер влязоха в ролята на опорни халфове, а Прохазка и Мики Орачев действаха по крилата. Атаката води Диаби, а зад него действаше Ради Цонев.

В Черно море също имаха важни фигури, които отсъстваха. Бакари и Живко Петков са контузени, а Даниел Георгиев бе наказан.

В 15-ата минута домакините създадоха отлична възможност за гол, но сериозен пропуск направи Умар Диаби. Веселин Минев центрира отляво, Радослав Цонев шутира, но топката бе отбита от защитник на "моряците" и попадна право в Диаби. Вместо да вкара, нападателят от три метра стреля над напречната греда. Левски победи Черно море с 1:0 Мики Орачев в 19-ата минута също пропусна отличен шанс след нов пробив на столичани отдясно. Младокът стреля слабо в ръцете на Георги Китанов от 6-7 метра.

Първият жълт картон бе за Бижев в 28-ата минута, който имаше претенции към рефера Георги Йорданов за отсъждане в полза на домакините пред наказателното поле на Йоргачевич.

Опасен удар с глава на Роман Прохазка след центриране от фаул на Цонев бе избит от Китанов в 33-ата минута.
Левски победи Черно море с 1:0 В 39-ата минута изстрел на Джереми де Ноойер от фаул излезе в аут. Последва опасен шут на Симеон Райков, който рикошира в Минев и се стигна до първи корнер за гостите.

Централният защитник на Левски Масимилиан Карнер вкара своя първи гол за клуба в 44-ата минута.
Австрийският бранител бе точен с глава след центриране на Цонев от корнер. Михаил Венков се опита да избие топката, но без успех и коженото кълбо влезе в мрежата на Китанов.
Левски победи Черно море с 1:0
Второто полувреме започна с ново пирошоу за Сектор "Б", където бяха запалени факли и различни димки. Диаби бе декориран в жълто за груб фаул, а Цонев в 52-ата минута не уцели целта от добра позиция.

Играчите на Стоев имаха няколко силни минути, но липсваше последното подаване и точен удар. Диаби пропусна, тъй като Кулибали му изби удара с глава, а в 61-ата минута Линел Китамбала влезе на негово място.
Левски победи Черно море с 1:0 Спасов пусна Марчин Буркхарт и Валентин Йосков, който дебютира в "А" група, а Стоев даде шанс на Денис Махмудов и Александър Александров.

Последните десет минути Роман Прохазка на няколко пъти пропусна да удвои. Матиас Курьор пък бе близо до изравняване, но прати топката в аут. В 90-ата минута отлично центриране на Венков бе избито в корнер преди да се стигне до гол във вратата на Йоргачевич. При последвалото изпълнение гостите имаха претенции за дузпа след игра с ръка на Аймен Белаид от "сините". Секунди преди края на продължението от три минути Прохазка отново пропусна отличен шанс да вкара за 2:0.

Левски победи Черно море с 1:0 Така Левски успя да запази вратата си суха за седми път и да стигне до важните три точки. 26-кратните шампиони на България имат 25 точки и водят с две пред Литекс и четири пред Лудогорец, който утре приема Монтана. Поражението бе пето за Черно море, който остана на пето място с 18 точки.

Левски вече 57 години няма поражение от "моряците" в София за първенство, като записа общо 63-а победа от 107 мача между двата клуба в елита и 43-а от 54 мача в столицата.
Лидерът гостува на Монтана в 14-ия кръг, а "моряците" посрещат Берое. Преди това обаче и двата тима гостуват от осминафиналите за Купата на България през седмицата. "Сините" играят в Несебър, а носителите на купата срещу Вихър - Строево.