Локо Пд и Ел Харуби спряха Литекс в Ловеч, рефер спаси "оранжевите" от по-голям резил (видео)

Литекс и Локомотив (Пловдив) завършиха при 0:0 в мач от 13-ия кръг на "А" група. Домакините бяха по-дейни, особено през втората част, но стражът на гостите Ел Харуби изигра отличен двубой и с изявите си отчая нападателите в оранжево.

В 60-ата минута пък Локомотив трябваше да получи дузпа за нарушение на Рафаел Перез срещу Мартин Камбуров, но реферът Вихрен Манев, който бе заел добра позиция, не отсъди 11-метров наказателен удар, а вдигна жълт картон за симулация на капитана на гостите.

На трибуните в Ловеч присъстваха около 250 зрители, включително националният селекционер Ивайло Петев и треньорът на Лудогорец Едуард Ераносян.

Първата голова възможност се откри пред домакините. Асприля проби отдясно в 12-ата минута, след което подаде отлично към Кристиян Малинов. Халфът на оранжевите стреля технично, но на сантиметри покрай лявата греда.

Локо отговори с шут от воле на Гъргоров в 19-ата минута, който Баривйера спаси. Шест минути по-късно Асприля се измъкна отдясно и стреля по земя, но Ел Харуби изби в корнер.

Втората част започна с опасен изстрел на резервата Хенри Рохас от 23-24 метра, който профуча покрай дясната греда на локомотивската врата. В 55-ата минута Асприля преодоля бранител на смърфовете с поемането на топката и отправи коварен шут, но Ел Харуби някак спаси.

Секунди по-късно пред ловчанлии се откри нова отлична възможност за попадение. Минчев изведе Асприля, който подаде успоредно на Арсенио, но Харуби спаси шута от 11-12 метра. Не бе изминала и минута, която нов удар на Арсенио профуча покрай вратата на Локо.

И когато Литекс натискаше сериозно своя опонент, дойде 60-ата минута, в която реферът Вихрен Манев подмина дузпа в полза на смърфовете. В тази ситуация Камбуров финтира Перез, който го подсече, но вместо 11-метров наказателен удар, съдията даде жълт картон на капитана на пловдивчани.

В 73-ата минута поредна добра изява на Асприля завърши с отлично центриране към Арсенио, който стреля с глава, но в ръцете на вратаря. Девет минути по-късно пореден пробив на колумбиеца завърши с подаване към Йонсен, таранът на оранжевите шутира, но Харуби с атрактивен плонж улови.

До края на мача домакините опитаха да стигнат до така важния за тях гол, но Локомотив се бранеше организирано и не позволи нови сериозни опасности пред своята врата.

Така, макар да взе само точка, Литекс оглави класирането в "А" група, но преследвачите Левски и Лудогорец имат мач по-малко и могат да изместят оранжевите от първото място.