България разби Сенегал на "Чалъндж Трофи" в Габрово

Женският ни национален отбор по хандбал записа първата си победа в Междуконтиненталния турнир "Чалъндж Трофи" в Габрово.Момичетата на треньорския тандем Христо Коев и Веселина Златева сразиха с 35:23 тима на Сенегал и се реваншираха за вчерашната загуба от силния отбор на Гваделупа (22:26).

Двубоят в зала "Орловец" протече по съвсем различен начин и още от началото на мача си пролича, че африканките не са на нивото на България.Лидерите в отбора Лора Сарандева и Глория Павлова играеха със самочувствие, а тази вечер добре функционираха и крилата ни.

Така след пълна доминация нашите поведоха с 19:10 на полувремето.По-добрата игра на България продължи и след почивката и логично нашите се поздравиха с победата.

Най-резултатна за победата беше Боговеста Йосифова с 8 гола, Глория Павлова добави 7, а Лора Сарандева - 6 заедно полувреме игра.

Тимът на Гваделупа се очертава като големия фаворит за титлата, след като победи убедително с 49:11 Нова Зеландия.Отборът на Узбекистан почива.

В мъжката надпревара също става много интересно. Таити победи с 29:24 Кабо Верде за първия си успех в турнира. Фарьорските острови пък надиграха категорично с 32:20 Колумбия. Така и четирите отбора имат по една победа, но фарьорите загатнаха, че се готвят за титлата.

В програма за петък отборът на България почива, а срещите при жените са НоваЗеландия - Узбекистан и Сенегал - Гваделупа. В мъжката схема Фарьорските острови играят срещу Узбекистан, а Кабо Верде среща Колумбия.