"Жълтата подводница" потопи Динамо (Минск)

Испанският Виляреал разгроми с 4:0 Динамо (Минск) в мач от третия кръг на група Е на Лига Европа и направи важна крачка към елиминационната фаза на турнира. В другия мач от групата Рапид надигра с 3:2 Виктория Пилзен във Виена и продължава без грешка. След изиграването на срещите начело във временното класиране е именно Рапид с 9 точки, следван от Виляреал с 6, Виктория с 3 и Динамо без актив.

Гостите от Беларус започнаха амбициозно мача на "Ел Мадригал", като се опитваха да се надиграват с "Жълтата подводница". Бившият играч на ЦСКА Шикозе Удоджи прати снаряд към вратата на Барбоса в 3-ата минута, но топката беше отклонена от защитник на домакините. В 12-ата минута и Александър Хлеб опита късмета си, но ударът му с глава мина отстрани. Домакините не се стреснаха и стигнаха до откриване на резултата в 17-ата минута. Защитата на Динамо проспа рейда на Гарсия, който намери Бакамбу и нападателят не сгреши.

Именно конгоанският нападател стана автор и на второто попадение, което отново беше плод на грешки в отбраната на Динамо. Домакините постепенно овладяха инициативата и контролираха събитията на терена до края на полувремето без да играят на предела на възможностите си. В 62-ата минута Денис Суарес потърси Роберто Солдадо, защитниците на Динамо не успяха да организират изкуствена засада и така футболистът на Виляреал се озова в удобна позиция, от която не сбърка за 3:0. Десетина минути по-късно защитникът Бейли Бертран оформи крайното 4:0 с първия си гол за Виляреал. Събитията на терена объркаха дори треньора на Динамо, който извади Удоджи и пусна на негово място ...краен защитник.

ВИЛЯРЕАЛ - ДИНАМО МИНСК 4:0
1:0 - Бакамбу (17)
2:0 - Бакамбу (33)
3:0 - Солдадо (62)
4:0 - Байли (70)

Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своите прогнози за груповата фаза на Лига Европа.