Беленензес спря Базел и се върна в играта (висео)

Отборът на Беленензес постигна много важна победа в гостуването си на Базел от третия кръг на група "I" на Лига Европа. Португалският тим спечели с 2:1 и спря победната серия на своя съперник, като в същото време се върна в борбата за 1/16-финалите.

Гостите всъщност направиха пълен обрат. Базел откри резултата в 15-ата минута, когато след центриране от корнер Ланг се извиси и с глава бе точен за 1:0. В 28-ата минута обаче след едно лошо изчистване от защитник на домакините топката стигна до Леал, който без забавяне от воле я прати неспасяемо във вратата за 1:1. В добавеното време на първата част пък Беленензес организира страхотна контраатака, като Леал напредна отдясно и пусна остър пас за Кука, който отблизо насочи кълбото в опразнената врата за 1:2.

Така Беленензеш събра актив от 4 точки и излезе на 3-ото място във временното класиране. Базел пък за момента запазва първата си позиция с актив от 6 точки.

БАЗЕЛ - БЕЛЕНЕНЗЕС 1:2
1:0 - Ланг (15)
1:1 - Леал (27)
1:2 - Кука (45)

Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своите прогнози за груповата фаза на Лига Европа.