Матри и още 9 лациали мачкат в Европа

Отборът на Лацио постигна втора победа в груповата фаза на Лига Европа. Футболистите на Стефано Пиоли не срещнаха проблеми в домакинството си на Розенборг, надвивайки норвежците с 3:1. Над 85 минути италианците играха с човек по-малко, след като в самото начало бразилецът Маурисио бе изгонен от игра. Той посече откъсващ се нападател на гостите на границата на наказателното поле. Малко по-рано капитанът на "орлите" Стефано Маури пропусна гол от чиста позиция, след като не уцели вратата от два метра.

В 28-ата минута Алесандро Матри, който бе най-деен за "орлите", бе изведен зад отбраната на Розенборг и с прецизен шут направи 1:0. До края на първата част домакините пропуснаха още 2-3 попадения и имаха пълно превъзходство. В 54-ата минута дойде време и за втория гол в мрежата на Андре Хансен. Негов автор стана Фелипе Андерсон, който направи 2:0 след пас на Матри. На свой ред футболистите от Скандинавия отвърнаха с точен изстрел на нападателя Александър Сьодерлун. Римляните обаче не допуснаха да изпуснат победата, а напротив - в 75-ата минута крилото Антонио Кандрева направи 3:1. Така Лацио вече има 7 точки в подреждането в групата. В следващия кръг те гостуват на днешните си съперници в Тронхейм.

ЛАЦИО - РОЗЕНБОРГ 3:1
1:0 Матри (28)
2:0 Андерсон (54)
2:1 Сьодерлун (69)
3:1 Кандрева (75)

Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своите прогнози за груповата фаза на Лига Европа.