Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Баски шамар за Божинов и "гробарите" (видео)

Българският национал Валери Божинов и колегите му от Партизан записаха първа загуба в груповата фаза на Лига Европа. "Гробарите" паднаха с 0:2 от финалиста в турнира през 2012 г. Атлетик Билбао. Успехът за баските дойде закономерно, като той можеше да бъде и по-изразителен, ако не бяха серията невероятни пропуски на футболистите на Ернесто Валверде и няколкото отлични намеси на стража на сърбите Живко Живкович. Попаденията за гостите реализираха Раул Гарсия и Бенят Ечебария.

Първият гол падна в 32-ата минута след показна комбинация на "лъвовете" от Билбао. Вторият пък дойде след точното изпълнение на Ечебария от пряк свободен удар. Нашенецът Божинов водеше атаката на сръбския отбор до средата на втората част, когато бе заменен от Петър Гръбич. На пейката пък остана другият българин в тима на Партизан Иван Бандаловски. След този мач сръбският гранд и Атлетик вече са с по 6 точки в класирането в групата.

Партизан - Атлетик Билбао 0:2
0:1
Раул Гарсия (32)
0:2 Ечебария (85)

Включи се в състезанието за 1000 лева на Bettingarmada.com и дай безплатно своите прогнози за груповата фаза на Лига Европа.