Кой отбор е фаворит да спечели Шампионската лига?

Ето го бебето на най-секси учителката и Тодор Скримов

Ася: Татко Скримов е №1. Няма такава сладурана, отвръща волейболистът "Татко Тошко е номер едно!" Това сякаш иска да каже малката дъщеричка на волейболния ни национал Тодор Скримов. Спортистът качи своя снимка с ...

Галатасарай показа характер и прекъсна черна серия (видео)

21 октомври 2015 | 23:58 - Обновена
Галатасарай постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига. Турският гранд надви у дома Бенфика с 2:1 и сложи край на серията си от 10 поредни мач без успех в евротурнирите. Португалците поведоха в самото начало чрез Николас Гайтан, но още до почивката Селчук Инан и Лукас Подолски обърнаха резултата в полза на Галатасарай.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за гостите, които откриха резултата още във 2-ата минута. Тогава Гайтан получи пас в наказателното поле, елегантно финтира Аурелиен Шеджу и после още по-технично копна топката над плонжиралия Фернандо Муслера. Домакините отговориха със силен изстрел на Уесли Снайдер, спасен от Жулио Сезар. Бразилецът имаше още няколко важни намеси, а натискът на Галатасарай ставаше все по-яростен. В 18-ата минута Андре Алмейда извърши нарушение в наказателното поле, а Селчук Инан превърна дузпата в гол с мощен шут под гредата.

Попадението даде самочувствие на футболистите на Хамза Хамзаоглу и те все по-често намираха пробойни в противниковата защита. Подолски пропусна едно положение в 29-ата минута, но малко по-късно се реваншира. Той беше намерен с дълъг пас от Шеджу и след това пусна топката между краката на Жулио Сезар за 2:1. В самия край на полувремето пред Подолски се откри още един шанс, но той стреля неточно.

И през втората част домакините атакуваха по-опасно. Снайдер уцели гредата в 49-ата минута, а в няколко други ситуации Жулио Сезар се намесваше решително. Бенфика рядко застрашаваше вратата на Муслера и закономерно не успя да изравни. За Галатасарай това бе първа победа в Шампионската лига от декември 2013 година насам.

ГАЛАТАСАРАЙ - БЕНФИКА (2:1)
0:1 Гайтан (2)
1:1 Инан (19) д.
2:1 Подолски (33)