Марсиал отмъкна една важна точка за Юнайтед от гостуването в Москва (видео + галерия)

ЦСКА (Москва) и Манчестър Юнайтед не успяха да се победят на "Арена Химки", завършвайки сблъсъка си от Група "В" на Шампионската лига при резултат 1:1. Сейду Думбия  откри след 1/4 час игра, когато довкара топката, след като преди това Давид де Хеа бе спасил дузпа, изпълнена от Еременко. Селекцията на Луис ван Гаал изигра много слабо първо полувреме, а след почивката дори можеше да бъде наказана с втора дузпа, която така и не бе отсъдена. След 60-ата минута обаче "червените дяволи" взеха инициативата и закономерно стигнаха до изравнително попадение след гол на Антони Марсиал, който преди това бе направил 11-метровия наказателен удар, след който се стигна до гола за ЦСКА.

Две промени бе направил в своя състав наставникът на домакините Леонид Слуцкий - Василий Березуцкий и Алан Дзагоев стартираха за "армейците", а Ахмед Муса и Сейду Думбия очаквано водеха атаката на домакините. Българският национал Георги Миланов бе на скамейката за началото, като до края така и не получи шанс за изява.

Голямата изненада в състава на гостите бе присъствието на Джеси Лингард сред титулярите. 22-годишният халф се появи като резерва в двубоя с Евертън, а впоследствие Луис ван Гаал обеща да му дава повече възможности за изява. Антони Марсиал и Уейн Рууни действаха в атака, а Антонио Валенсия започна като десен бек в състава на "червените дяволи".

При една от първите по-опасни атаки на домакините те стигнаха до дузпа, след като Марсиал спря с ръка опита за центриране на Фернандес. Еременко изпълни наказателния удар, Де Хеа изби, топката рикошира в гредата, след което стигна до Думбия, който отблизо я прати в мрежата - 1:0. Отбраната на Юнайтед действаше доста разконцентрирано в тези моменти, а в 30-ата минута само класата на Де Хеа спаси "червените дяволи" от втори гол след много хубав удар на Муса от близо 30 метра. Към края на полувремето Рууни отправи един опасен шут, след който топката премина близко до целта, но като цяло гостите не създадоха нито една чиста голова възможност преди почивката.

За началото на втората част в игра за Юнайтед се появи Маруан Фелаини, който замени Бастиан Швайнщайгер.

В 53-ата минута домакините спокойно можеха да получат втора дузпа в мача, след като Маркос Рохо игра с ръка в наказателното поле. Този път Карлос Веласко пожали Юнайтед и не посочи бялата точка, макар че имаше достатъчно основания да го направи. Постепенно Манчестър Юнайтед вдигна оборотите и заигра по-активно в предни позиции. Първо Рууни пропусна добра възможност, след като стреля с глава, но Акинфеев спаси. След това Лингард бе изведен зад отбраната, но шутира много слабо. В 65-ата минута обаче гостите стигнаха до изравнително попадение. Антонио Валенсия проби добре и центрира в наказателното поле, където Марсиал засече с глава. Топката чукна далечната греда и влезе във вратата на руския страж.

В 86-ата минута Акинфеев се намеси много решаващо след нов удар на Марсиал. Важното в случая бе, че вратарят изби точно пред крака на намиращия се в непосредствена близост Фелаини.

След това реми Манчестър Юнайтед и ЦСКА (М) остават съответно втори и трети във временното класиране на Група "В", в която лидер е Волфсбург с шест точки.

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!