ПСЖ и Реал не успяха да се пронижат (видео)

Отборите на Пари Сен Жермен и Реал Мадрид не успяха да си отбележат гол в мача помежду си от Група "А" на Шампионската лига и двубоят завърши 0:0. Гостите от Испания трябва повече да съжаляват, тъй като имаха по-чисти положения за попадение. Като цяло обаче двата отбора предпочетоха да заложат на по-дефанзивна тактика и стопроцентовите ситуации пред двете врати бяха рядкост.

През първата част гостите от Испания бяха по-активни и бяха по-близо до попадение. В най-чистата ситуация Хесе бе изведен от Тони Кроос зад защитата, но Кевин Трап блокира удара му. В края на полувремето Роналдо пробва на два пъти с глава да обстрелва вратата, но и в двата случая стражът на парижани изби.

След почивката двата тима действаха доста предпазливо и не показаха зрелището, което феновете очакваха. Все пак Реал отново бе по-близо до попадение. Най-чистата ситуация дойде в 72-ата минута, когато след контраатака Лука Модрич намери Кристиано на чиста позиция, но ударът му от малък ъгъл премина покрай вратата. В последните минути на мача домакините си позволиха да погледнат по-смело към вратата на Реал, но натискът им не доведе до нищо особено опасно, което да застраши вратата на Кейлор Навас.

По този начин двата тима поделиха точки и също така остават с еднакъв актив след първите си три двубоя от надпреварата. ПСЖ и Реал имат по седем точки, но кралският клуб има един отбелязан гол повече и затова заема първа позиция в класирането. След две седмици парижани ще върнат визитата на Реал. Трети в групата е Малмьо с три точки, а Шахтьор (Донецк) е на дъното без актив.

ПСЖ - РЕАЛ МАДРИД 0:0