Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Мистерия! България с още по-тежки съперници в Берлин?

От 5 до 10 януари в Берлин ще се проведе Олимпийската европейска квалификация по волейбол за мъже. Победителят в нея ще се класира директно за участие на Олимпиадата в Рио 2016, а финиширалите на второ и трето място ще имат право да играят и на Световната олимпийска квалификация през месец май.

Осемте отбора, класирани на първите места в европейската ранглиста вече потвърдиха участие в турнира. Домакините от Германия, олимпийските шампиони от Русия, България, световните шампиони от Полша, финалистите в Световната лига 2015 от Сърбия, европейските шампиони и победители в Световната лига от 2015 от Франция, Белгия и Финландия.
1/2 за Евро волей 2015 - България - Франция
Мистерията как ще бъдат разпределени отборите в двете предварителни групи на турнира в Берлин обаче продължава.
Преди няколко дни изтече информация, че България ще бъде в група с Германия, Полша и Белгия, а в другата група ще са отборите на Русия, Франция, Сърбия и Финландия.

Селекционерът на европейските шампиони от Франция Лоран Тили обаче хвърли друга бомба, като заяви, че знае участниците в двете групи още преди да се играе финала на Евроволей 2015 в София.

Според Тили в Група 1 ще попаднат съставите на Германия, Полша, Сърбия и Белгия, а в Група 2 отборите на Франция, Русия, България и Финландия.
“Получих такава информация още преди финала в София. Не вярвам нещо да се е променило, но разбира се всичко е възможно”, заяви многозначително Лоран Тили.

От Европейската конфедерация по волейбол (CEV) обявиха само, че и 8-те отбора класирали за Олимпийския квалификационен турнир в Берлин са потвърдили участието си в него. От  CEV уточниха, че точната програма на турнира в столицата на Германия ще я обявят официално в петък (23 октомври).