Григор доволен след успешния старт в Стокхолм

Григор Димитров не скри задоволството си от успешното за него начало на турнира в Стокхолм, който е един от любимито му в АТР тура. Първата ракета на България спечели титлата в шведската столица през 2014 година, а миналия сезон стигна до финала. Вчера той започна новата кампания с победа 7:5, 6:3 над квалификанта  Филип Крайнович със 7:5, 6:3 в последния мач от програмата за деня.

"Беше трудно начало. Честно казано, много съм доволен от мача, защото можеше да се развие по грешния начин. Радвам се, че избегнах загубата на първия сет и в крайна сметка продължавам напред. Не съм участвал в турнири от близо две седмици, само тренирах. Доволен съм, че намерих своя ритъм във втората част", заяви най-добрият български тенисист след успеха.

За място на четвъртфиналите Григор Димитров ще спори с испанеца Николас Алмагро, с когото са си разменили по една победа до момента. Следващият съперник на хасковлията влезе в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите, а в първия кръг елиминира с 3:6, 7:6 (6), 6:4 финландския ветеран Ярко Ниеминен, който изигра последния мач на сингъл в професионалната си кариера.