Дебютант носи 12-а поредна шампионатна победа на ЦСКА (видео+галерия)

ЦСКА постигна 12-а поредна победа в първенството на Югозападната "В" група след домакински успех с 3:0 над предпоследния в класирането тим на Германея (Сапарева баня). В герой за червените се превърна дебютантът Момчил Цветанов, който се разписа на два пъти до 17-ата минута, а в последните секунди на двубоя Костадин Хазуров добави още един гол.

ЦСКА - Германея

В тази среща наставникът на ЦСКА Христо Янев извърши няколко промени в стартовия състав, където отсъстваха Борис Галчев, Александър Бранеков и Преслав Йорданов. Дали поради това или пък имаше някакво подценяване, но армейците не показаха играта от предишните си мачове.

Иначе срещата започна с гол от съблекалнята за домакините. Резултатът бе открит от дебютиращия с червената фланелка Момчил Цветанов още във втората минута. Младият Павел Головодов центрира отляво и Цветанов се разписа от воле с изстрел от десетина метра.

В 7-ата минута армейците за малко не вкараха второ оппадение чрез Витанов, но шутът на халфа профуча покрай лявата греда.

Логичното се случи десет минути по-късно, когато ЦСКА поведе с 2:0. Головодов осъществи пробив по лявото крило и стреля, Спасов изби, но топката попадна в Цветанов, който след техничен шут по земя с левия крак вкара второто си попадение в двубоя.

В 22-ата минута пред Цветанов се откри отлична възможност да направи хеттрик, но не успя да реализира на празна врата след брилянтно подаване на Головодов.

До края на полувремето ЦСКА имаше още няколко добри възможности за гол, но не ги оползотвори.

След почивката армейците отново натиснаха своя съперник и в 53-ата минута пред Владислав Узунов се откри отличен шанс за попадение, но изстрелът му попадна в ръцете на вратаря. Шест минути по-късно шут на Витанов от границата на наказателното поле излезе над напречната греда.

В 73-ата минута нов силен удар, този път на Узунов, бе париран от Спасов.

В 85-ата минута Германея бе близо да вкара гол, когато Даскалов проби и подаде отляво към резервата Везенков, който стреля от 10 метра, но Господинов спаси.

До края на срещата гостите се изнесоха в по-предни позиции и очаквано допуснаха нов гол в своята врата. Негов автор стана Костадин Хазуров. Таранът на червените можеше да се разпише и секунди по-късно, но малко не му достигна да реализира с глава след центриране отляво.

Така ЦСКА продължи със сериозната си доминация в групата, където след 12 изиграни мача има 36 точки, при голова разлика 54:1.

ЦСКА - ГЕРМАНЕЯ (САПАРЕВА БАНЯ) 3:0