Капитанът на Порто подобри рекорд в спокойна победа над тима на Йоканович (видео)

Отборът на Порто постигна резонна победа с 2:0 над отбора на бившия наставник на Левски Славиша Йоканович - Макаби (Тел Авив) в мач от Група "G" на Шампионската лига. "Драконите" се свършиха работата още преди почивката, когато вкараха и двете си попадения и след това намалиха оборотите.

Инетерсен факт в срещата бе, че капитан за Порто бе Рубен Невеш, който е едва на 18 години и 221 дни. По този начин техничарът стана най-младият футболист, който ивежда отбора си с лентата в мач от Шампионската лига. Досегашният рекорд принадлежеше на холандеца Рафаел ван дер Ваарт, който на 20 години и 217 дни беше капитан на Аякс в Шампионската лига в мач срещу Милан през септември 2003 година.

Резултатът бе открит в 37-ата минута, когато Мигел Лаюн центрира към наказателното поле, където Венсан Абубакар откри с мощен удар с глава. Четири минути по-късно контраатака позволи на автора на първия гол да изведе сам срещу вратаря Ясин Брахими и алжирският национал хладнокръвно удвои.

След почивката Порто можеше да отбележи и още попадения, но пропуски направиха Абубакар и Андре Андре. В края на мача и гостите погледнаха по-смело към вратата на противника, но не успяха да се върнат в двубоя с поне едно попадение.

С успеха си днес Порто събра седем точки в актива си и е лидер в групата. Макаби пък все още е в търсене на първата си точка и за момента е без актив. Втори в подреждането е Динамо (Киев) с пет, докато шампионът на Англия - Челси е с четири.